Półkolonie w Simply Speaking

 

Tygodniowe półkolonie w Simply Speaking to niezapomniane przeżycie dla dzieciaków. Każdego dnia będą wcielały się w inne role, a przy tym uczyły się języka angielskiego i włoskiego (codziennie 2 lekcje języka angielskiego i 1 lekcja języka włoskiego).

Zbiórki zaczynamy od 7:30 do 8:30 w siedzibie szkoły przy ul. Powstańców Śląskich 152. Przez cały dzień zapewniamy dzieciom owoce, napoje, obiad i podwieczorek. W trakcie wszystkich gier i zabaw kładziemy duży nacisk na rozmowę w języku obcym, naukę nowych słówek z danego tematu zarówno po angielsku jak i po włosku.

Poniedziałek – DETEKTYWI

Wcielamy się w detektywów odkrywających tajemnice Wrocławia. Czeka nas spacer, podczas którego będziemy starali się rozwikłać tajemnice ul. Szewskiej i sprawdzimy swoją spostrzegawczość. Spróbujemy złamać kody zaszyfrowanych wiadomości, a nawet samemu takie stworzyć. Po wysiłku intelektualnym będzie czas na zabawę w Parku Staromiejskim. A oprócz tego kryminalna historia po angielsku i nauka pierwszych włoskich słówek.


Wtorek – SZEFOWIE WŁOSKIEJ KUCHNI

Zaczniemy dzień od historii o bardzo głodnej gąsienicy (Very Hungry Caterpillar) i gdy zacznie nam burczeć w brzuchach przygotujemy typową włoską potrawę pod okiem prawdziwej Włoszki. Poznamy włoskie słownictwo związane z jedzeniem i piciem. By wyostrzyć i inne zmysły wybierzemy się do Parku Południowego, gdzie z zamkniętymi oczami będziemy rozpoznawać przedmioty i opisywać je po angielsku.


Środa – ODKRYWCY DINOZAURÓW

Cofniemy się w czasie, by przekonać się, jakie zwyczaje miały prehistoryczne zwierzęta. Zwiedzimy największą na Dolnym Śląsku kolekcję potężnych szkieletów prehistorycznych zwierząt, która znajduje się w Muzeum Przyrodniczym. Na koniec dnia weźmiemy udział w warsztatach plastycznych, podczas których stworzymy koszulki z wizerunkiem dinozaura.


Czwartek – PIRACI

Przygotujemy pirackie stroje i ruszymy z mapą w poszukiwaniu skarbu. Nauczymy się charakterystycznych pirackich powiedzeń po angielsku i po włosku. Spotkamy się oko w oko z rekinem czteropłetwym i poznamy zwyczaje podmorskich stworzeń. A na koniec wybudujemy miniaturowe statki, łódki i kajaki.


Piątek – ALCHEMICY

Trafimy do tajemniczej pracowni alchemicznej, gdzie pośród pajęczyn i bulgoczących mikstur dowiemy się, czym parali się alchemicy. Poznamy też niezwykłą opowieść o czarodziejach i nauczymy się kilku zaklęć. Piątek będzie też Dniem Kultury Włoskiej – przypomnimy sobie smaki włoskiej kuchni i ulepimy z masy solnej miniatury najważniejszych włoskich budowli.


Zapewniamy:

Opiekę od 7:30 do 17:30

Grupy max. 8 os.

Wykwalifikowaną kadrę

Przystępne ceny – 449 zł/tydzień

Gdzie i kiedy

Simply Speaking ul. Powstańców Śląskich 152

LIPIEC I SIERPIEŃ 2016

Pierwszy termin już 27.06.-1.07.

Zapisy i informacje: 533 321 325, 533 321 324

 

No Comments

Leave a Comment